Novinky

 • Jak na pojištění invalidity?
  Často se setkávám s dotazem, jaký produkt na trhu je ten nejlepší a jaký bych doporučila. Zdánlivě jednoduchá otázka, ale odpověď už tak zcela jednoznačná není.
 • V centrále Kooperativy mají zaměstnanci nový dětský koutek
  Od dnešního dne mohou zaměstnanci pojišťovny Kooperativa v Karlíně využívat novou místnost, která v sobě ukrývá dětský koutek i plnohodnotnou kancelář. Nejedná se tedy pouze o klasický hlídací dětský koutek, nýbrž o multifunkční prostor s veškerým zázemím kanceláře, kde si rodiče obstarají své miláčky, a ještě u toho mohou pracovat. Rodiče tu najdou čtyři kompletně vybavená pracoviště.
 • Přílohu VydanaFaktura.zip neotevírejte. Můžete přijít o statisíce!
  Bezpečnostní společnost ESET detekuje novou vlnu kampaně, cílenou na české uživatele, která zneužívá škodlivé přílohy e-mailů. S jejich pomocí dokáží útočníci změnit údaje platebního příkazu a zcizit peněžní částky až do výše 200 000 korun. Útočná skupina v tomto případě nemá konkrétní cílovou skupinu a zaměřuje se na širokou veřejnost.
 • Nejčastější otázky klientů ohledně změny povinného ručení
  Povinné ručení je již obecně známým označením odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla podle zákona č. Č. 168/1999 Sb., který byl později novelizován zákonem č. 293/2017 Sb. ze dne 24. srpna 2017. Uzavřeno povinné ručení musí každý majitel motorového vozidla, který chce provozovat po veřejné komunikaci. Na časté dotazy klientů odpovídal zástupce společnosti Top-Pojištění.cz
 • Co ovlivní mobilitu lidí v blízké budoucnosti?
  Nová studie agentury GfK Austria analyzovala tři klíčové oblasti, které v současné době staví na hlavu principy mobility v lidské společnosti. Zajímá vás, o jaké segmenty jde?
 • Internet věcí mění svět pojišťoven i finančních institucí
  Moderní technologie ovlivňují téměř všechny obory lidské činnosti, proto ani finanční a pojišťovnický sektor nezůstávají stranou. Jedním z fenoménů dnešní doby je internet věcí, který může právě těmto odvětvím poskytovat velké příležitosti rozšíření portfolia o služby eliminující dopady pojistných událostí, a to díky jejich včasné detekci a upozornění klienta. Více se dočtete v článku publikovaném v novém vydání časopisu Pojistný obzor.
 • Kooperativa, PČS a Česká spořitelna prodloužily spolupráci do roku 2033
  Dne 8. 10. 2018 prodloužily společnosti Kooperativa a Česká spořitelna smlouvu o spolupráci při distribuci produktů do roku 2033. Tato smlouva navazuje na dlouhodobou spolupráci mezi finanční skupinou VIG a ERSTE v rámci střední a východní Evropy. Díky tomuto dlouholetému strategickému partnerství drží skupina VIG, reprezentovaná pojišťovnou Kooperativa a Pojišťovnou České spořitelny, s Českou spořitelnou dominantní pozici na českém trhu bankopojištění.
 • Asistenční společnosti pomohou ročně 2000 řidičů při záměně paliva
  Od 12. října 2018 se sjednotí značení paliva na evropských čerpacích stanicích. Podle členů České asociace asistenčních společnosti (ČAAS), se však výrazně nesníží počet motoristů, kteří u čerpací stanice sáhnou po špatné pistoli a natankují do svého vozidla jiné palivo. Ročně asistenční společnosti vyjedou zhruba ke 2 000 případů, z čehož je pouze 13 % případů v zahraničí, kde bývají motoristé právě kvůli rozdílnému značení paliva obezřetnější.
 • ČAAS: Asistenční pomoc využilo více motoristů než vloni
  Od 1. července do 2. září 2018 využilo pomoc asistenční společnosti (členů České asociace asistenčních společností) téměř 53 tisíc motoristů, z čehož se v 7900 případech pomáhalo českým řidičům v zahraničí. Více asistenčních zásahů pak proběhlo v druhé polovině prázdnin, tedy v srpnu.
 • Návykové látky a jejich vliv na bezpečnost silničního provozu
  Alkohol a další návykové látky představují významné riziko pro dopravní bezpečnost. Při dopravních nehodách způsobených pod vlivem alkoholu nebo drog zemře v České republice každoročně více než 50 lidí. S rostoucí hladinou alkoholu či drog roste u řidičů nejen riziko zaviněných, ale i nezaviněných dopravních nehod.