Novinky

 • ČPP odhalila v prvním pololetí podvody za 14 milionů korun
  Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále „ČPP“) řešila v prvním pololetí letošního roku na 370 podezřelých případů a odhalila pojistné podvody za 14 milionů korun. Nejpočetnější jsou stále podvody spojené s pojištěním vozidel, které tvoří více než polovinu všech prokázaných případů.
 • Asistenční společnosti pomůžou při záměně paliva 2000 řidičů ročně
  Od října 2018 se sjednotí značení paliva na evropských čerpacích stanicích. Podle členů České asociace asistenčních společnosti (ČAAS), se však výrazně nesníží počet motoristů, kteří u čerpací stanice sáhnou po špatné pistoli a natankují do svého vozidla jiné palivo. Ročně asistenční společnosti vyjedou zhruba ke 2000 případů, z čehož je pouze 13 % případů v zahraničí, kde bývají motoristé právě kvůli rozdílnému značení paliva obezřetnější.
 • ČPP připisuje klientům zhodnocení rezerv na smlouvách ŽP
  Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále „ČPP“) dosáhla za rok 2017 zhodnocení ve výši 3 % u kapitálových produktů a v garantovaném fondu* v rámci produktů investičního životního pojištění dokonce zhodnocení ve výši 4,1 %.
 • Europ Assistance: Dva ze tří Čechů míří na dovolenou autem
  Češi letos na dovolenou pojedou autem a za celou rodinu utratí nejčastěji do 25 tisíc korun. Mezi destinacemi vedou přímořské lokality, mezi seniory ale dovolená na pláži přestává být populární. Vyplývá to z průzkumu Holiday Barometer, který v květnu realizovala společnost Europ Assistance.
 • ÚS: Řidič neručí za připoutání dospělého spolujezdce
  Ústavní soud rozhodl, že řidič nemá povinnost zajistit, aby se dospělý spolujezdec připoutal bezpečnostním pásem. To se však už netýká dětí, ty musí být připoutané. Ústavní soudci to uvedli v nálezu ke stížnosti muže, který byl odsouzen za dopravní nehodu, při níž zahynul jeho bratr.
 • ČAP představila novou kampaň: #nepozornostzabíjí
  Česká asociace pojišťoven (ČAP) upozorňuje na rizika spojená s používáním mobilního telefonu za jízdy kampaní #nepozornostzabíjí. „Moderní pojišťovny mají v dnešní době více dbát na prevenci. Záleží nám na tom, aby pomáhaly klientům a aby škod bylo co nejméně, protože nejlepší škoda je ta, která se nestala,“ říká ke kampani výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek.
 • Rakouské páry: Společný život, ale oddělené finance
  Podle studie bankovní skupiny ING kladou rakouské páry oproti jiným národům důraz na „oddělené peněženky“. A také s tímto fenoménem žijí spokojeněji než jinde v Evropě. Zatímco jinde v Evropě společné finance převažují, v Rakousku je vyznává „jen“ přibližně stejný podíl jako těch, které mají finanční záležitosti uspořádány s partnerem každý extra.
 • Je měnící se klima ještě pojistitelné?
  Téma klimatických změn je v pojišťovnách i zajišťovnách už dlouho skloňované. Jen předchozí rok 2017 se stal se svými přírodními katastrofami jedním z nejdražších pro pojistitele. Vždyť i Mnichovská zajišťovna musela „spolknout“ výrazný propad zisku. Co ale znamená stále rostoucí škodové zatížení pro budoucnost obchodů zajišťoven?
 • Autonomní vozidla optikou ČAP: Právní aspekty
  Česká asociace pojišťoven představila zajímavou publikaci autorů Petra Jedličky a Lukáše Housky Analýza autonomních vozidel. Ta vychází z dostup­ných podkladů ze zahraničí, zejména od zajistitelů, přičemž některé aspekty pozitivních dopadů byly modelovány na situaci vozového parku v České republice s využitím dostupných dat a statistik především za povinné ručení. Analýza se na danou problematiku dívá z celé řady úhlů pohledu. V aktuálním příspěvku se zaměřme na právní aspekty.
 • Co nám dělá s úsporami inflace?
  (Ne)oblíbeným tématem při debatě o správě finančního majetku je téma rizik a ochoty je akceptovat. Většina Čechů, ostatně jako většina Evropanů nebo Američanů, je takzvaně rizikově averzních, nechtějí tedy se svými úsporami podstupovat žádná rizika. Nebo když už nějaká, tak jen minimální.