Novinky

 • Vize nula: Loni byla každá čtvrtá oběť bouračky v seniorském věku
  Před deseti lety to byl „jen“ každý šestý – podíl seniorů na celkovém počtu mrtvých však roste. Celkově zahynulo 136 seniorů. Oni sami zavinili smrt 87 lidí. Při vyšetřované nehodě zaviněné seniorem byla pravděpodobnost, že skončí jako smrtelná, téměř 2x vyšší, než činí průměr za všechny nehody.
 • Portál Právo pro všechny: Dopravní nehoda - srážka vozidla se zvířetem
  Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje dělat, když se vozidlo srazí se zvířetem, které má svého pána.
 • Kdo zaplatí za úrazy způsobené na sdílených elektrokoloběžkách?
  Za posledních pár let zaplavily nejen česká města, ale i metropole napříč Spojenými státy sdílené elektrické koloběžky. Objevily se na chodnících, v parcích, před vchody do domů od Atlanty po Los Angeles. Fenomén dal vzniknout řadě miliardových startupů, nové urbanistické subkultuře a také šedému trhu s nabíjecími stanicemi. Ale k tomu přinesl soustu úrazů.
 • Jaroslav Besperát: Za kvalitu pojišťovny odpovídá její šéf
  Když se řekne Česká podnikatelská pojišťovna, stále si mnoho lidí vybaví zejména povinné ručení. ČPP je sice univerzální pojišťovna nabízející komplexní škálu životního a neživotního pojištění, dominantní orientace na motoristy jí ale zůstala. Za téměř dvacet pět let svého působení na trhu se z ní stal třetí největší poskytovatel povinného ručení. Velký podíl na tom má její šéf Jaroslav Besperát, který sám v ní působí už více než 15 let.
 • Pětinu dětí usmrtili v loňském roce řidiči pod vlivem alkoholu!
  Děti patří k nejohroženějším účastníkům silničního provozu. Vnímání rizik se u dětí ve srovnání s dospělými liší, resp. děti nejsou schopny si riziko dostatečně uvědomit a předvídat průběh událostí. Děti rovněž neumí na rizika v provozu optimálně reagovat.
 • Silnice v roce 2018: Více usmrcených i těžce zraněných
  Na základě předběžných policejních statistik bylo v období leden až prosinec 2018 v důsledku dopravních nehod na pozemních komunikacích v České republice usmrceno 571 osob, tj. o 69 více než v roce 2017 (tj. + 14 %).
 • Jak na pojištění invalidity?
  Často se setkávám s dotazem, jaký produkt na trhu je ten nejlepší a jaký bych doporučila. Zdánlivě jednoduchá otázka, ale odpověď už tak zcela jednoznačná není.
 • V centrále Kooperativy mají zaměstnanci nový dětský koutek
  Od dnešního dne mohou zaměstnanci pojišťovny Kooperativa v Karlíně využívat novou místnost, která v sobě ukrývá dětský koutek i plnohodnotnou kancelář. Nejedná se tedy pouze o klasický hlídací dětský koutek, nýbrž o multifunkční prostor s veškerým zázemím kanceláře, kde si rodiče obstarají své miláčky, a ještě u toho mohou pracovat. Rodiče tu najdou čtyři kompletně vybavená pracoviště.
 • Přílohu VydanaFaktura.zip neotevírejte. Můžete přijít o statisíce!
  Bezpečnostní společnost ESET detekuje novou vlnu kampaně, cílenou na české uživatele, která zneužívá škodlivé přílohy e-mailů. S jejich pomocí dokáží útočníci změnit údaje platebního příkazu a zcizit peněžní částky až do výše 200 000 korun. Útočná skupina v tomto případě nemá konkrétní cílovou skupinu a zaměřuje se na širokou veřejnost.