Novinky

 • ČPP: Pojistným podvodům loni opět „kralovalo“ pojištění vozidel
  Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za rok 2019. Vyšetřovatelé ČPP prověřovali celkem 660 případů za téměř 34 milionů korun. Z hlediska počtu šetřených případů se oproti roku 2018 jedná o 5% nárůst, objem uchráněných prostředků je však o 10 milionů korun vyšší než v roce 2018.
 • Asistenční společnosti se připravují na růst zásahů u elektromobilů
  Asistenční společnosti, které jsou členy České asociace asistenčních společností (ČAAS), ročně realizují cca 300.000 asistenčních zásahů u nehod či poruch vozidel. Zásahy u elektromobilů však v současnosti tvoří pouze zlomek z celkového počtu řešených případů, což je dáno zejména nízkým počtem těchto vozidel na českých silnicích, ale ukazuje se i nižší poruchovost vozidel na čistě elektrický pohon. V nejbližších letech však lze očekávat další rozšiřování elektromobility a s ní související i nárůst počtu zásahů u elektromobilů. Asistenční a odtahové společnosti se proto již nyní připravují na rozšíření tohoto typu zásahů.
 • Portál Právo pro všechny: Jak postupovat, když vás srazí někdo na lyžích?
  Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje dělat, když vás srazí někdo na lyžích?
 • Pojistit rodinu na jedné smlouvě? Má to svá pro i proti
  Pojišťovny často nabízejí balíčky životního pojištění pro celou rodinu a v některých případech dokonce i pro osoby, které nejsou příbuznými. Vyplatí se takovou pojistku uzavřít? Na první pohled ano, vše se vyřídí během jednoho „papírování“ a často lze díky zahrnutí více osob získat i zajímavou slevu na pojistném. V některých situacích je ale společná smlouva spíše komplikací. Na co byste měli myslet, když zvažujete sjednání takové pojištění?
 • V zimě přibývá defektů pneumatik. 15-20 % řidičů jezdí na nevhodných gumách
  Už od 1. listopadu opět platí známá pravidla pro zimní výbavu vozidla. Podle České asociace asistenčních společností jezdí na začátku zimní sezóny zhruba 15-20 % řidičů na nevhodných či zcela špatných pneumatikách. Sjeté, staré či nedostatečně nafouklé pneumatiky způsobují řadu problémů na silnicích. Vzhledem k aplikaci různých posypových materiálů a náročnější údržbě povrchu silnic v zimě roste i počet defektů pneumatik. Přestože od roku 2018 nemají řidiči v ČR povinnost vozit s sebou za určitých okolností rezervní pneumatiku, tak odborníci doporučují ji ve výbavě vozidla ponechat a výrazně tak zjednodušit a zrychlit asistenční zásah.